نکات مهم در اسباب کشی منزل

برای اینکه بتوانید اسباب کشی خود را به بهترین شکل انجام دهید لازم است با نکات مهم در اثاث کشی آشنا شوید تا بتوانید بدون مشکل و در فرصت مناسب وسایل خود را جابجا کنید. رعایت این نکات قبل از اسباب کشی، حین آن و بعد از آن به شما کمک می کند تا راحت تر وسایل را جابجا کنید. لازم است برای بسته بندی وسایل خود زمان بگذارید و این کار را با دقت انجام دهید.

۱. لیست کارهای اسباب کشی را از قبل تهیه کنید

با راهکارها و ترفند هایی که در این مقاله یاد می گیرید لیست خود را تهیه کنید.

۲. زمان مورد نیاز برای بسته بندی و حمل وسایل را تخمین بزنید

حتما قبل از اسباب کشی تخمین بزنید که جابجایی آنها چقدر زمان می برد تا در زمان بندی خود به مشکل نخورید و به موقع و بدون عجله وسایل خود را به محل جدید منتقل کنید.

۳. وسایل مورد نیاز اثاث کشی را از قبل تهیه کنید

یکی از مهم ترین نکات اسباب کشی است و همانطور که میدانید برای اثاث کشی منزل به وسایلی مانند کارتن در سایزهای مختلف، چسب نواری پهن، قیچی، صندوق، برچسب، طناب، ماژیک و غیره نیاز دارید.

۴. هنگام حمل مراقب وسایل شکستنی باشید

برای حمل وسایل شکستنی دقت بیشتری داشته باشید و یا اگر کسی این کار را برای شما انجام می دهد به آنها این مساله را خاطر نشان کنید.

۵. بهتر است از وسایل آشپزخانه شروع کنید

وسایل آشپزخانه چون شکستنی و حساس تر هستند دغدغه شما برای بسته بندی آنها بیشتر است.

۶. دقت لازم در بسته بندی وسایل شکستنی و حساس داشته باشید

بسته بندی

یکی دیگر از نکات مهم در اسباب کشی این است که وسایل حساس و ظریف که احتمال بیشتری وجود دارد در اسباب کشی آسیب ببینند را با پلاستیک های مخصوص محافظت کنید و با دقت هر کدام را در کارتن گذاشته و محکم با چسب پهن یا طناب بسته بندی کنید.

۷. قبل از اسباب کشی کارتن با اندازه های مناسب تهیه کنید

برای اسباب کشی نیاز است کارتن با ابعاد گوناگون تهیه کنید

می توانید از سوپر مارکت ها یا بنگاه های مواد غذایی کارتن تهیه کنید. اما برای حمل امن و راحت میتوانید مناسب ترین وسایل و کارتن های اسباب کشی را از نوبار تهیه کنید.

۸. کارتن و جعبه ها را با دقت و محکم بسته بندی کنید

یکی از نکات مهم اثاث کشی است این است که از بستن در جعبه ها اطمینان حاصل کنید. با طناب های باریک یا نوار چسب های محکم در جعبه را ببندید.

۹. بعد از بسته بندی کارتن ها را برچسب گذاری کنید

برای اینکه بعدا در چیدمان وسایل به مشکل برخورد نکنید و بدانید چه چیزی حمل می کنید که در حین اسباب کشی مراقبت بیشتری کنید روی آنها برچسب زده و با ماژیک بنویسید. توضیح مناسبی از نوع وسیله روی کارتن بنویسید تا زمان چیدمان هم راحت باشید و لازم نباشد برای پیدا کردن یک وسیله کل کارتن ها را باز کنید.

۱۰. پایه های مبلمان را بپوشانید

برای جلوگیری از آسیب به پایه های مبلمان و کنده شدن روکش آنها قبل از اسباب کشی دور پایه ها را با روزنامه یا کاغذ باطله بپوشانید. پیشنهاد می کنم این مورد که از نکات مهم در اسباب کشی است را فراموش نکنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.